Zajęcia z robotyki i programowania z klockami LEGO® SPIKE (9+ lat)

Jak wyglądają zajęcia z robotyki i programowania?

Podczas zajęć dzieci pracują w parach dzięki czemu uczą się współpracy i komunikacji oraz mają okazję do wspólnego rozwiązywania napotkanych problemów. Na każdej lekcji dzieci dostają model robota do zbudowania, którego wykonują zgodnie z przygotowanymi przez nas instrukcjami. Następnie uczymy się jak zaprogramować robota tak by wykonywał określone przez instruktora zadania. Każdą lekcję rozpoczynamy od solidnej powtórki i powtórzenia nauczonych się dotychczas zagadnień związanych z programowaniem. 

Dzięki wykorzystaniu klocków Lego® podczas zajęć, dzieci oprócz rozwijania zdolności programistycznych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i myślenie przestrzenne. 

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?

Zajęcia te zostały stworzone z myślą o dzieciach od 9 lat. Przychodząc na nasze zajęcia nie trzeba mieć żadnej wiedzy, ani umiejętności – wszystkiego uczymy się od początku. Zapraszamy na zajęcia zarówno chłopców, jak i dziewczynki. 

Forma zajęć

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 10 osobowych. Dzieci podzielone są na 2-osobowe zespoły, a każda para pracuje na jednym zestawie Lego® Education SPIKE oraz jednym tablecie. Zajęcia prowadzone są przez instruktora z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi

Kurs roczny podzielone jest na 30 zajęć. Zajęcia rozpoczynamy od października i trwają do maja/czerwca.

Zajęcia trwają 75 minut.

Korzyści z zajęć

  1. Zajęcia rozwijają zdolności konstrukcyjne – uczymy się myślenia przestrzennego, ćwiczymy zdolności manipulacyjne oraz umiejętności budowania.
  2. Zajęcia rozwijają kreatywność – podczas zajęć dzieci mogą swobodnie eksperymentować z klockami, tworzyć swoje własne projekty, co wspiera rozwój ich wyobraźni.
  3. Zajęcia rozwijają zdolności matematyczne – podczas zajęć spotykamy się z różnego rodzaju podstawowymi zagadnieniami matematycznymi.
  4. Zajęcia rozwijają język – każde zajęcia rozpoczynamy od pogadanki – poznajemy słownictwo związane z tematem zajęć. 
  5. Zajęcia rozwijają umiejętności społeczne – uczymy się dzielenia klockami Lego®, pomagania sobie oraz rozmawiania ze sobą.
  6. Zajęcia wprowadzają do świata programowania – podczas zajęć poznajemy podstawowe słownictwo oraz zagadnienia związane z programowaniem.

Terminy

Zniżki

STALI KLIENCI

zniżka dla osób kontynuujących u nas naukę

10%

RODZINA

zniżka dla rodzeństw

5%

Zaproś nas do swojej szkoły!

Zbierz grupę dzieci chętnych na zajęcia, a Twoje dziecko będzie uczęszczało na nie BEZPŁATNIE!

Warunkiem jest zebranie grupy minimum 8 osób, które zapiszą się na zajęcia semestralne/roczne oraz dokonają opłaty rezerwacyjnej. 

GALERIA