Minecraft: Wstęp do programowania (7-9 lat)

Jak wyglądają zajęcia z Minecraft?

Zajęcia te stanowią wspaniały wstęp do świata programowania dla dzieci, które nigdy nie miały z tym styczności. Uczymy się tutaj nie tylko podstawowej wiedzy o programowaniu, ale również rozwijamy wiedzę z innych przedmiotów szkolnych, jak matematyka. Podczas zajęć na dzieci czekają specjalnie przygotowane przez naszych instruktorów mapy, gdzie znajdą wiele zadań do wykonania. Po ukończeniu zadań dzieci dostają dostęp do wspólnego serwera, gdzie mogą połączyć się z uczestnikami grupy i spędzić ostatnie 10 minut zajęć na kreatywnej zabawie wspólnie z kolegami. 

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?

Zajęcia te zostały stworzone z myślą o dzieciach od 6 lat. Przychodząc na nasze zajęcia nie trzeba mieć żadnej wiedzy, ani umiejętności – wszystkiego uczymy się od początku. Zapraszamy na zajęcia zarówno chłopców, jak i dziewczynki. 

Forma zajęć

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 12 osobowych. Podczas zajęć każde dziecko ma osobne stanowisko składające się z laptopa oraz myszki.

Kurs roczny podzielone jest na 30 zajęć. Zajęcia rozpoczynamy od października i trwają do maja/czerwca. 

Zajęcia trwają 60 minut. 

Korzyści z zajęć

  1. Zajęcia rozwijają umiejętności logicznego myślenia – programowanie w Minecraft wymaga planowania i rozwiązywania problemów, co pomaga dzieciom rozwijać umiejętności logicznego myślenia.
  2. Zajęcia rozwijają kreatywność i wyobraźnię – dzieci mogą tworzyć własne światy, budowle i mechanizmy w Minecraft, co stymuluje ich kreatywność i wyobraźnię.
  3. Zajęcia rozwijają zdolności matematyczne i naukowe koncepcje – programowanie w grze pomaga dzieciom zrozumieć podstawowe koncepcje matematyczne i naukowe, takie jak geometria, fizyka czy logika.
  4. Zajęcia pomagają zrozumieć technologię – Minecraft wykorzystuje podstawowe koncepcje programowania, dzięki czemu dzieci mogą zrozumieć, jak działa technologia, co może przydać się w przyszłości.
  5. Zajęcia rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów – w Minecraft często pojawiają się trudności do przezwyciężenia, co uczy dzieci, jak efektywnie rozwiązywać problemy i radzić sobie w trudnych sytuacjach.
  6. Zajęcia to przyjemna forma nauki – dla wielu dzieci programowanie w Minecraft to zabawa, co sprawia, że nauka staje się bardziej atrakcyjna i motywująca.

Terminy

Zniżki

STALI KLIENCI

zniżka dla osób kontynuujących u nas naukę

10%

RODZINA

zniżka dla rodzeństw

5%

Zaproś nas do swojej szkoły!

Zbierz grupę dzieci chętnych na zajęcia, a Twoje dziecko będzie uczęszczało na nie BEZPŁATNIE!

Warunkiem jest zebranie grupy minimum 8 osób, które zapiszą się na zajęcia semestralne/roczne oraz dokonają opłaty rezerwacyjnej.