Zajęcia z Lego® DUPLO Education (3-5 lat)

Jak wyglądają zajęcia z Lego® DUPLO Education?

Pierwsze kroki podczas zajęć opieramy na swobodnych budowlach konstruowanych przez dzieci, związanych z zadanym przez instruktora tematem. Rozpoczynamy nasze zajęcia od prostych tematów jak: wizyta w zoo, zwierzęta Afryki, morskie przygody czy plac budowli. Stopniowo wprowadzamy kolejne elementy zajęć, jak np. odwzorowanie budowli wydrukowanej na kartce – polegającej na układaniu klocków DUPLO, zgodnie z rodzajem. Gdy dzieci mają już wprawę w budowaniu – przechodzimy do nauki korzystania z instrukcji. Naszą przygodę zaczynami od prostych konstrukcji, jak ślimak, a stopniowo przechodzimy do coraz bardziej skomplikowanych, jak żyrafa czy ryba. Na sam koniec zajęć dzieci mają chwilę czasu na swobodną zabawę. Po skończonej lekcji – wspólnie segregujemy z dziećmi klocki i sprzątamy.

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?

Do wszystkich dzieci w wieku 3-5 lat, dziewczynek oraz chłopców! Dzieci przychodząc na zajęcia nie muszą posiadać żadnej wiedzy, ani doświadczenia w budowaniu z klocków LEGO®.

Forma zajęć

Podczas zajęć korzystamy z różnych zestawów Lego® DUPLO oraz Lego® DUPLO Education. Na początku uczymy się swobodnego budowania z klocków, co tydzień nasze konstrukcje związane są z innym tematem, takim jak: podróże po Afryce, plac budowy, morska przygoda. Gdy wszystkie dzieci sprawnie już składają budowle – przechodzimy do budowania z instrukcji. Zaczynamy od prostych konstrukcji, tak by każdy mógł ukończyć swoją budowlę, a następnie miał czas na swobodną zabawę z nią. 

Kurs roczny podzielony jest na 30 zajęć. Zajęcia rozpoczynamy od października i trwają do maja/czerwca.

Zajęcia trwają 30 minut.

Korzyści z zajęć

  1. Zajęcia rozwijają zdolności konstrukcyjne – uczymy się myślenia przestrzennego, ćwiczymy zdolności manipulacyjne oraz umiejętności budowania.
  2. Zajęcia rozwijają kreatywność – podczas zajęć dzieci mogą swobodnie eksperymentować z klockami, tworzyć swoje własne projekty, co wspiera rozwój ich wyobraźni.
  3. Zajęcia rozwijają zdolności matematyczne – podczas zajęć uczymy się liczenia, porównujemy kształty klocków, poznajemy liczby, sortujemy klocki.
  4. Zajęcia rozwijają język – każde zajęcia rozpoczynamy od pogadanki – poznajemy słownictwo związane z tematem zajęć.
  5. Zajęcia rozwijają umiejętności społeczne – uczymy się dzielenia klockami Lego®, pomagania sobie oraz rozmawiania ze sobą.

Termin

Zniżki

STALI KLIENCI

zniżka dla osób kontynuujących u nas naukę

10%

RODZINA

zniżka dla rodzeństw

5%

Zaproś nas do swojej szkoły!

Zbierz grupę dzieci chętnych na zajęcia, a Twoje dziecko będzie uczęszczało na nie BEZPŁATNIE!

Warunkiem jest zebranie grupy minimum 8 osób, które zapiszą się na zajęcia semestralne/roczne oraz dokonają opłaty rezerwacyjnej.