Zajęcia Konstruktorskie (4-6 lat)

Jak wyglądają zajęcia Konstruktorskie?

Zajęcia rozpoczynamy od krótkiego wprowadzenia do tematu – instruktor pokazuje dzieciom robota, którego będą budowały oraz tłumaczy programowanie. Następnie dzieci w parach budują robota zgodnie z instrukcją oraz programują go. Podczas zajęć dzieci korzystają z zestawów Lego® WeDo 2.0.  Dzieci uczą się podczas zajęć podstawowych mechanizmów, takich jak przekładnie. Po zbudowaniu robota dzieci mają czas na swobodną oraz kreatywną zabawę – mogą go przebudować, rozbudować oraz przeprogramować. Zajęcia te są idealne dla dzieci, które już potrafią budować z Lego®, ale również dla dzieci, które taką przygodę dopiero mają przed sobą! Poziom trudności naszych autorskich instrukcji wzrasta z lekcji na lekcję.

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?

Do wszystkich dzieci w wieku 4-6 lat, dziewczynek oraz chłopców! Dzieci przychodząc na zajęcia nie muszą posiadać żadnej wiedzy, ani doświadczenia w budowaniu z klocków Lego®.

Forma zajęć

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 12 osobowych. Dzieci podczas zajęć pracują w parach, a każda para ma do dyspozycji zestaw Lego® WeDo 2.0 oraz tablet. Zajęcia prowadzone są przez instruktora z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Kurs roczny podzielony jest na 30 zajęć. Zajęcia rozpoczynamy od października i trwają do maja/czerwca.

Zajęcia trwają 45 minut.

Korzyści z zajęć

  1. Zajęcia rozwijają zdolności konstrukcyjne – uczymy się myślenia przestrzennego, ćwiczymy zdolności manipulacyjne oraz umiejętności budowania.
  2. Zajęcia rozwijają kreatywność – podczas zajęć dzieci mogą swobodnie eksperymentować z klockami, tworzyć swoje własne projekty, co wspiera rozwój ich wyobraźni.
  3. Zajęcia rozwijają zdolności matematyczne – podczas zajęć spotykamy się z różnego rodzaju podstawowymi zagadnieniami matematycznymi.
  4. Zajęcia rozwijają język – każde zajęcia rozpoczynamy od pogadanki – poznajemy słownictwo związane z tematem zajęć.
  5. Zajęcia rozwijają umiejętności społeczne – uczymy się dzielenia klockami Lego®, pomagania sobie oraz rozmawiania ze sobą.
  6. Zajęcia wprowadzają do świata programowania – podczas zajęć poznajemy podstawowe słownictwo oraz zagadnienia związane z programowaniem.

Termin

Zniżki

STALI KLIENCI

zniżka dla osób kontynuujących u nas naukę

10%

RODZINA

zniżka dla rodzeństw

5%

Zaproś nas do swojej szkoły!

Zbierz grupę dzieci chętnych na zajęcia, a Twoje dziecko będzie uczęszczało na nie BEZPŁATNIE!

Warunkiem jest zebranie grupy minimum 8 osób, które zapiszą się na zajęcia semestralne/roczne oraz dokonają opłaty rezerwacyjnej.