fbpx

Programowanie i robotyka kojarzy Ci się z czymś trudnym i skomplikowanym? Nic bardziej mylnego! Dzieci już od najmłodszych lat mogą uczestniczyć w naszych zajęciach, gdzie zapoznają się z podstawami programowania. Zajęcia prowadzimy na zestawach Lego Education: WeDo 2.0 oraz Mindstorms 3.0.

Wśród zawodów przyszłości wymieniani są specjaliści z branży IT. Nauka w tym kierunku od najmłodszych lat może zapewnić lepszy start Twojego dziecka  w przyszłości. Oprócz rozwijania kompetencji informatycznych, nasze zajęcia rozwijają dzieci w duchu STEM. Co to oznacza?

S – science (nauka)
T – technology (technologia)
E – engineering (inżynieria)
M – maths (matematyka)

Oznacza to, że zajęcia te stanowią interdyscyplinarną naukę, rozwijającą dzieci pod wieloma kątami.

Dzięki temu, że dzieci budują swojego robota od podstaw przy użyciu klocków i silników Lego – mają okazję do ćwiczenia motoryki małej, myślenia przestrzennego, logicznego oraz komputacyjnego.

Zajęcia podzielone są zgodnie z wiekiem uczestników na dwie grupy:
Lego WeDo 2.0: 0-3 klasa podstawówki
Lego Mindstorms 3.0: 4+ klasa podstawówki.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA I ROBOTYKI?

zapoznanie

Poznajemy zagadnienia i problematykę danej lekcji. Zapoznajemy się z budową robota, robimy powtórkę – to czas na burzę mózgów, pytania i odpowiedzi. 

budowanie

Budujemy robota zgodnie z przygotowaną przez instruktora instrukcją, zapoznajemy się z podstawowymi mechanizmami i prawami fizyki. 

programowanie

Wspólnie uczymy się jak zaprogramować robota. Następnie dzieci same programują robota i rozwiązują określone przez instruktora zadania. 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Pan Michał
Pani Monika
Pan Marcin

Podczas zajęć dzieci pracują w parach dzięki czemu uczą się współpracy oraz wspólnego rozwiązywania problemów. Jest to również doskonała okazja na poznanie rówieśników i zawarcie przyjaźni na długie lata. Każda grupa składa się maksymalnie z 10 osób oraz jest prowadzona przez jednego instruktora z odpowiednimi kwalifikacjami. 

HARMONOGRAM DNIA OTWARTEGO

Sobota

15.30-17.00 Lego WeDo 2.0 – BRAK MIEJSC
18.00-19.30 Lego Mindstorms 3.0

Niedziela

10.00-11.30 Lego WeDo 2.0
12.30-14.00 Lego Mindstorms 3.0
15.00-16.30 Lego WeDo 2.0

Na każdą grupę obowiązują zapisy oraz limit miejsc! 

Formularz zapisów