Logorytmika (0-3 lat)

zajęcia z robotyki i programowania

Jak wyglądają zajęcia?

Hop i bęc, czyli zapraszamy do logorytmicznej zabawy. Logorytmika to rytm, ruch, słowo i dźwięk. Celem zajęć jest prowokowanie dzieci do mówienia poprzez zabawę. Dzieci mają odkrywać radość z mówienia. Na zajęciach kształcimy wrażliwość na bodźce dźwiękowe, wykorzystując naturalną potrzebę ruchu. Łącząc śpiew z ruchem, zachęcamy dzieci do kołysania, klaskania i maszerowania. Nazywamy emocje, naśladujemy odgłosy zwierząt i otoczenia. Pokazujemy dzieciom różne przedmioty, które opisujemy i nazywamy. Zadajemy proste pytania: Co mówi piesek? Jak robi samochód? Gdzie jest miś? Pytania pełnią rolę poznawczą świata, pobudzają dzieci do obserwowania, myślenia i aktywności. Mówimy „językiem dorosłych” a nie „językiem dziecka”.

Nasze zajęcia poprawiają ogólną kondycję psychiczną i fizyczną dziecka. Wywołują uśmiech, pomagają nawiązać i utrzymać kontakty niewerbalne i werbalne z grupą rówieśników.

W programie:
– ćwiczenia artykulacyjne
– ćwiczenia i zabawy słowne
– naśladowanie głosów zwierząt
– zabawy grającymi przedmiotami
– ćwiczenia muzyczno-ruchowe
– zachęcanie do śpiewania i mówienia
– nazywanie części ciała
– nauka rymowanek
– ćwiczenia rozwijające koordynacje ruchów

Do kogo kierujemy nasze zajęcia?

Zajęcia kierujemy do wszystkich dzieci w wieku do 3 lat. Rodzice biorą udział w zajęciach wraz z dzieckiem. Zajęcia trwają 30 minut.

Koszt

WEJŚCIE JEDNORAZOWE

35 zł

OPŁATA MIESIĘCZNA (4 ZAJĘCIA)

130 zł

Terminy zajęć

Piątek: 10.00 – 10.30

Minimalna liczba dzieci w grupie: 5.