DZIEŃ OTWARTY

12 - 13 września

zajęcia z programowania i robotyki LEGO

Zastanawiacie się czy świat programowania, techniki i nauki jest dla Waszego dziecka? Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pokazowe podczas naszego dnia otwartego! Dzieci samodzielnie będą mogły przetestować nasze zajęcia i zdecydować czy chcą na nie uczęszczać. Obowiązuje ograniczona liczba miejsc oraz zapisy 🙂 Zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym! 

12 września

9.00 – 10.15 Robotyka i programowanie LEGO® WeDo 2.0 (6-9 lat)

10.45 – 12.15 Robotyka i programowanie LEGO® Mindstorms EV3 (10+lat)

13.00 – 13.45 Programowanie w ScratchJR (5-7 lat)

14.15 – 15.25 Programowanie w Scratch (8+ lat)

13 września

9.00 – 9.45 Zajęcia Konstruktorskie (4-6 lat)

10.15 – 11.30 Robotyka i programowanie Lego WeDo 2.0 (6-9 lat)

12.00 – 13.30 Robotyka i programowanie Mindstorms EV3 (10+lat)

Opis zajęć

zajęcia z robotyki i programowania

ScratchJR (5-7 lat)

Zajęcia z wykorzystaniem aplikacji ScratchJR są idealną propozycją dla dzieci, które wykazują zainteresowanie tabletami, komórkami. Nauczymy się tutaj jak tworzyć swoje własne animacje, gry. Dzieci samodzielnie dobierają postacie oraz tła, a następnie z pomocą instruktora układają proste sekwencje bloków, dzięki czemu nasze postacie poruszają się, wydają dźwięki.

Scratch (9+ lat)

Podczas zajęć będziemy zgłębiać tajniki jednej ze słynniejszych aplikacji do nauki programowania, która powoli jest wdrażana do podstawy programowej. Naszą naukę zaczniemy od tworzenia prostych projektów, a skończymy na skomplikowanych wielopoziomowych grach. Nasze zajęcia dedykujemy nie tylko przyszłym programistom, ale również osobom które chciałyby poprawić swoje myślenie! Każde dziecko będzie miało swoje własne konto, dzięki czemu będzie mogło pochwalić się w domu tym, co stworzyło na zajęciach. Na tych zajęciach nauczymy się podstaw programowania, podstaw matematyki oraz spranej obsługi komputera.

zajęcia z robotyki i programowania
zajęcia z robotyki i programowania

Zajęcia Konstruktorskie (4-6 lat)

To nasze autorskie zajęcia, które stworzyliśmy z myślą o najmłodszych. Tworzymy autorskie konstrukcje z dobrze wszystkim znanych klocków LEGO, które wprawiamy w ruch dzięki wykorzystaniu zestawów LEGO POwer Functions. Uczymy się tutaj podstawowych mechanizmów, jak przekładnie. Na zajęciach nie korzystamy z tabletów. Podczas budowania dzieci uczą się myślenia przestrzennego, ćwiczą motorykę małą.

Robotyka LEGO® WeDo 2.0 (6-9 lat)

Zajęcia z wykorzystaniem zestawów WeDo 2.0 uczą podstaw robotyki i programowania. Na każdych zajęciach dzieci budują innego robota, po czym uczymy się jak go zaprogramować. Zaprogramowanie robota nie wymaga umiejętności pisania ani czytania. Odybywa się to poprzez przesuwanie bloków, które po odpowiednim ułożeniu ożywiają zbudowanego przez nas robota. Na zajęciach dzieci uczą się podstaw programowania oraz działania prostych mechanizmów. 

robotyka i programowanie LEGO
zajęcia z robotyki i programowania

Robotyka LEGO® Mindstorms EV3
(10+ lat)

Na zajęciach budujemy robota, wykorzystując do tego zestawy Mindstorms EV3 Education, po czym programujemy go w specjalnie przygotowanym środowisku Mindstorms. Podczas zajęć kładziemy nacisk na programowanie robotów, aby w pierwszej kolejności rozwinąć u dzieci myślenie programistyczne. Podczas zajęć dzieci uczą się podstaw programowania, podstaw matematyki.

ZAJĘCIA POKAZOWE

Ekodesign (6+ lat)

zajęcia pokazowe: 8 września 16.00 - 17.00

Ekodesign to cykl warsztatów twórczych, w których wykorzystujemy materiały naturalne i upcyklingowe. Na zajęciach przerabiamy, tworzymy, planujemy, projektujemy, ozdabiamy, poznajemy i przede wszystkim świetnie się bawimy. Dzięki nam powstaną pachnące kosmetyki, kolorowe dekoracje, oryginalna biżuteria i wiele innych cudnych rzeczy.

zajęcia z robotyki i programowania
zajęcia z robotyki i programowania

Szycie (7-10 lat)

zajęcia pokazowe: 8 września 17.00 - 19.00

Kursy szycia w Konstruktorze nie tylko bawią, ale również i uczą. Uczą pomysłowości, kreatywności i wspomagają rozwój manualny. Wiara w swoje możliwości zdziała przepiękne rzeczy 🙂
W czasie kursu instruktorzy przekażą uczestników wiedzę z dziedziny szycia – jakie są rodzaje ściegów i tkanin. Wspólnie nauczą się szyć ręcznie, przyszywać guziki a nawet własnoręcznie uszyją Przytulankę, czy prawdziwy piórnik z suwakiem.
Wszystkie wykonane przedmioty w ramach zajęć uczestnicy mogą zabrać do domu.

Język chiński (7-10 lat)

zajęcia pokazowe: 10 września 16.30 - 17.30

Popularność języka chińskiego na świecie z roku na rok rośnie i niedługo stanie się on językiem globalnym. Nauka mandaryńskiego jest doskonałą zabawą, rozwijającą inne obszary mózgu, niż tradycyjne lekcje i gry. Podczas zajęć dzieci spędzą czas bawiąc się i jednocześnie ćwicząc umysł i koncentrację, rozwiną w sobie zainteresowanie Chinami i językiem chińskim oraz chęć do dalszej nauki oraz poznają tajniki chińskiej kultury.

zajęcia z robotyki i programowania
zajęcia z robotyki i programowania

Komiks (7-10 lat)

zajęcia pokazowe: 10 września 17.30 - 18.30

Zajęcia z rysunku komiksowego, na którym nauczymy się rysować postacie na wzór kanału Cartoon Network. Będziemy tworzyć własne historie i niepowtarzalnych bohaterów, którzy swoimi przygodami ożywią wyobraźnię i zapełnią kartki. Indywidualny, autorski program nauki.

Logorytmika (0-3 lat)

zajęcia pokazowe: 11 września 09.30 - 10.00

Hop i bęc, czyli zapraszamy do logorytmicznej zabawy. Logorytmika to rytm, ruch, słowo i dźwięk. Celem zajęć jest prowokowanie dzieci do mówienia poprzez zabawę. Dzieci mają odkrywać radość z mówienia. Na zajęciach kształcimy wrażliwość na bodźce dźwiękowe, wykorzystując naturalną potrzebę ruchu. Łącząc śpiew z ruchem, zachęcamy dzieci do kołysania, klaskania i maszerowania. Nazywamy emocje, naśladujemy odgłosy zwierząt i otoczenia. 

zajęcia z robotyki i programowania
zajęcia z robotyki i programowania

Mały przedszkolak (0-3 lat)

zajęcia pokazowe: 11 września 10.00 - 11.00

Zajęcia wspomagają harmonijny rozwój dziecka. Dzięki angażującym zabawom i ćwiczeniom dzieci zdobywają nowe umiejętności związane z rozwojem emocjonalnym, poznawczym i społecznym. Uczą się odbierać świat różnymi zmysłami, współpracować w grupie i skupiać uwagę. Nabywają umiejętności przygotowujące do wyzwań żłobkowych oraz przedszkolnych.