KURS ScratchJR

5 - 7 lat

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia trwają 30-45 minut. Podczas każdych zajęć tworzymy grę za pomocą bezpłatnej aplikacji ScratchJR. Jest to doskonała propozycja dla dzieci dopiero zaczynających swoją przygodę z programowaniem. Dzięki przyjaznemu dzieciom interfejsowi, mogą tworzyć swoje pierwsze programy. W trakcie kursu poznajemy podstawowe pojęcia programistyczne oraz znaczenie bloków znajdujących się w aplikacji ScratchJR, a wszystko łączymy ze świetną zabawą! Po tym kursie dzieci będą potrafiły samodzielnie tworzyć swoje własne gry. Na każdej lekcji tworzymy nową grę o innej mechanice działania, dzięki czemu zajęcia są zróżnicowane. 

Zajęcia odbywają się na 3 poziomach trudności:

 • poziom JUNIOR – dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę ze ScratchJR
 • poziom SENIOR – dla dzieci, które już pierwsze kroki w ScratchJR mają za sobą
 • poziom EXPERT – dla dzieci, które już programują w ScratchJR
Po skończonym kursie dzieci dostają dostęp do nagrań z zajęciami, które odbyły, dzięki czemu zawsze mogą wracać do zapomnianych fragmentów.

Jak wyglądają kwestie techniczne?

Zajęcia są prowadzone online – na żywo przez naszego instruktora. Dzieci widzą ekran instruktora dzięki czemu wspólnie tworzą grę. Instruktor na bieżąco pokazuje dziecku gdzie musi kliknąć oraz tłumaczy do czego służą poszczególne rzeczy.

Dzieci muszą mieć dostęp do tabletu z mikrofonem oraz zainstalowaną bezpłatną aplikację ScratchJR. Podczas zajęć dzieci mogą zadawać głosowo pytania, a nauczyciel na bieżąco tłumaczy wątpliwości. 

PRZYKŁADOWE GRY

Labirynt

Labirynt – to niepozorna gra, która na pierwszy rzut oka może wydawać się prosta jak “bułka z masłem”. Będziemy się tu uczyć jak tworzyć niestandardowe postacie oraz podprogramy. Oprócz tego każdy z nas zaplanuje swój własny labirynt do przejścia. 

Wyścigi

Wyścigi – to przykład gry zręcznościowej, przeznaczonej dla dwóch osób. Będziemy się uczyli jak rysować swoje tło, dodawać własne nagrania i zdjęcia do programu. 

Gra wielopoziomowa

Gra wielopoziomowa – to będzie nasz ostatni i najtrudniejszy projekt. Każdy poziom, będzie coraz trudniejszy, a w każdym z nich będziemy tworzyć własne tło i postacie oraz programować je!

Grafik zajęć

poniedziałek

10.00-10.45 Expert

11.00-11.45 Senior

12.00-12.45 Junior

środa

10.00-10.45 Expert

11.00-11.45 Senior

12.00-12.45 Junior

piątek

10.00-10.45 Expert

11.00-11.45 Senior

12.00-12.45 Junior

Koszt zajęć

poziom JUNIOR

Pakiet 3 szkoleń z tworzenia gier:

 • rakieta kosmiczna
 • spadające owoce
 • wyścigi

Dostęp do nagrań z tworzenia gier.

Koszt: 70 zł

poziom SENIOR

Pakiet 3 szkoleń z tworzenia gier:

 • akwarium z rybkami
 • labirynt
 • latające muchy

Dostęp do nagrań z tworzenia gier.

Koszt: 70 zł

poziom EXPERT

Pakiet 3 szkoleń z tworzenia gier:

 • bitwa statków
 • flappy cat
 • gra wielopziomowa

Dostęp do nagrań z tworzenia gier.

Koszt: 70 zł

pakiet

Pakiet 9 szkoleń z tworzenia gier z poziomów:

 • JUNIOR
 • SENIOR
 • EXPERT

Dostęp do nagrań z tworzenia gier.

Koszt: 180 zł
(oszczędzasz 30 zł)

ZAPISY

UWAGA! W LATO KURS SIĘ NIE ODBYWA!

Najczęściej zadawane pytania:

Tak! Oprogramowanie ScratcjJR jest bezpłatne do pobrania z aplikacji sklepu Play 🙂 

I tak, i nie – to zależy 🙂 Wszystkie nasze kursy prowadzimy tak, by dziecko było w stanie samodzielnie wykonać nasze polecenia. Należy jednak pamiętać, że to może być pierwszy kontakt dziecka z tabletem – pomóżmy mu się więc z nim oswoić. 

Nie! Każde zajęcia zapisujemy oraz po skończonym kursie przekazujemy Państwu dostęp do platformy, gdzie znajdują się zapisy z wykupionych webinarów. Dzięki temu dzieci mogą na nowo je oglądać i tworzyć z nami gry 🙂 

Od tempa pracy dziecka 🙂 Część gier jest łatwiejsza, a część trudniejsza. Dzieci pracują w różnym tempie, dlatego zakładamy czas trwania od 30 do 45 minut. 

Aplikacja ScratchJR jest dedykowana na tablety, aczkolwiek istnieje możliwość ściągnięcia jej na laptop. 

Po zapisaniu dziecka na kurs, na podany przez Państwa email zostanie wysłane potwierdzenie rezerwacji miejsca na zajęciach oraz numer konta do wpłaty. W przypadku, gdy będą Państwo potrzebowali faktury – prosimy o informację PRZED dokonaniem przelewu.