LEGO IDEAS – CZYLI JAK ZAROBIĆ NA SWOIM MODELU LEGO?

Opublikowane przez Nikky w dniu

LEGO IDEAS - JAK ZAROBIĆ NA LEGO?

lego ideas

Siedzisz w domu, budujesz z klocków LEGO, wymyślasz swoje własne konstrukcje, planujesz, dopieszczasz, a jeszcze możesz na tym zarobić! Brzmi jak nierealny plan na życie? No cóż, majątku na tym nie zbijesz, ale na pewno będzie to stanowiło miły dodatek do codziennej pensji. 

LEGO IDEAS - z czym to się buduje?

LEGO IDEAS to strona internetowa, która powstała w 2014 roku, jako odgałęzienie japońskiej strony internetowej Cuusoo. Platforma znajduje się pod adresem: https://ideas.lego.com/. Główną ideą jest wspieranie społeczności LEGO fanów, którzy tworzą własne budowle, a następnie za pomocą platformy mogą zaprezentować się całemu światu i ostatecznie dostąpić zaszczytu wydania ich zestawu. Sam twórca dostaje 1% tantiemów ze sprzedaży swojego projektu przez LEGO oraz 10 zestawów LEGO z projektem na własność. Po zgłoszeniu swojego projektu musimy zebrać odpowiednią ilość osób, wspierających nasz projekt, tak by doszedł do etapu eksperckiej recenzji. Jeśli przejdzie ją pozytywnie – zostanie wydany przez LEGO. Nasz projekt musi zebrać 10 000 osób wspierających, by mieć realne szanse na produkcję. Sam projekt zostaje oceniony pod kątem standardów, które na przestrzeni lat zostały udoskonalone. Budowla może zostać odrzucona, gdy posiada nawiązanie do przemocy, narkotyków, odniesień religijnych. Drugim powodem dla którego nasz projekt może zostać odrzucony w fazie końcowej, to nawiązanie do serii, do których prawa posiadają firmy konkurencyjne.

Podczas zgłaszania swojego projektu przede wszystkim musimy pomyśleć o zrobieniu dobrych zdjęć, które zachęcą użytkowników do wspierania naszego projektu. Musimy również zadbać o opis naszej konstrukcji. Oprócz tego z tyłu głowy musimy mieć gdzieś dobry marketing naszego pomysłu. Musimy jak najlepiej zaprezentować go na różnego rodzaju grupach związanych z LEGO, dotrzeć do jak największej ilości fanów LEGO. Na szczęście w dobie Facebook’a to zadanie wydaje się proste, wystarczy odszukać grupy związanego z klockami LEGO. Trzeba też wziąć pod uwagę, że dobry projekt obroni się sam i szybko zostanie dostrzeżony, jednak musimy mu trochę pomóc. Przede wszystkim nasz projekt musi być oryginalny. Dobrym pomysłem może być nawiązywanie do serii, które w najbliższym czasie obchodzą znaczącą rocznicę, wtedy rośnie zainteresowanie danego rodzaju zestawami. Możemy tworzyć serie, których dotychczas LEGO nie produkował, jak wydany LEGO IDEAS VOLTRON, który nawiązuje do serialu animowanego.

Projekty, które wyszły w ramach współpracy platformy z użytkownikami to między innymi: Flinstonowie, Voltron, Parowiec Willie oraz wiele innych wspaniałych projektów. 

WIĘCEJ KLOCKÓW NIŻ TO WARTE?

Na pewno konkurencja jest duża, bardzo duża. Tutaj trzeba przyznać, że ze strony LEGO jest to wspaniały zabieg marketingowy, maszyna, która w tej chwili nakręca się sama dzięki szerokiemu gronu użytkowników. Który fan LEGO nie chciałby widzieć swojego autorskiego pomysłu na półce? Nawet jeśli nasze szanse na wygraną są niewielkie – warto spróbować, warto dołączyć do tej zakręconej społeczności i wspólnie pielęgnować hobby.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *