Zajęcia z robotyki i programowania
Lego WeDo 2.0

Dla kogo są przeznaczone?

Zajęcia te kierujemy do dzieci w wieku od 6 do 9 lat (0-2 klasa). Cieszą się one popularnością zarówno wśród chłopców i dziewczynek.

Co robimy na zajęciach?

Przede wszystkim: budujemy roboty i programujemy, przy użyciu zestawów Lego Education.

Jak wyglądają zajęcia?

Możemy je podzielić na 3 główne etapy: wprowadzenie, budowanie, programowanie.

Wprowadzenie – omówienie problematyki danego tematu i zapoznanie się z nim oraz POWTÓRKA – jest to rzecz, na którą kładziemy bardzo duży nacisk. Dzięki systematycznemu powtarzaniu bloków używanych do programowania dzieci mogą zapoznawać się z coraz trudniejszymi zagadnieniami.

Budowanie – budowanie robotów zgodnie z przygotowanymi przez instruktora instrukcjami.

Programowanie – wykonujemy zadania przydzielone przez instruktora, na każdych zajęciach staramy się wprowadzić element rywalizacji. Również staramy się aby na koniec zajęć każde 5-10 minut zostawić na swobodną demolkę, co oznacza, że dzieci TESTUJĄ i sprawdzają granice swojego robota. Jest to moment gdzie mogą zmieniać dowolnie swój program oraz próbować przebudować robota.

KOSZT ZAJĘĆ:
kurs roczny: 1050 złotych