ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA I ROBOTYKI LEGO MINDSTORMS 3.0

DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE?

Zajęcia te kierujemy do dzieci powyżej 10 roku życia (od 3 klasy). Cieszą się one popularnością zarówno wśród chłopców i dziewczynek.

CO ROBIMY NA ZAJĘCIACH?

Przede wszystkim: budujemy roboty i programujemy, przy użyciu zestawów Lego Education.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Możemy je podzielić na 3 główne etapy: wprowadzenie, budowanie, programowanie.

Wprowadzenie – omówienie problematyki danego tematu i zapoznanie się z nim oraz POWTÓRKA – jest to rzecz, na którą kładziemy bardzo duży nacisk. Dzięki systematycznemu powtarzaniu bloków używanych do programowania dzieci mogą zapoznawać się z coraz trudniejszymi zagadnieniami.

Budowanie – budowanie robotów zgodnie z przygotowanymi przez instruktora instrukcjami.

Programowanie – wykonujemy zadania przydzielone przez instruktora, na każdych zajęciach staramy się wprowadzić element rywalizacji. Również staramy się aby na koniec zajęć każde 5-10 minut zostawić na swobodną demolkę, co oznacza, że dzieci TESTUJĄ i sprawdzają granice swojego robota. Jest to moment gdzie mogą zmieniać dowolnie swój program oraz próbować przebudować robota.

KOSZT ZAJĘĆ:
KURS ROCZNY: 1200 ZŁOTYCH